Zmarszczki i najskuteczniejsze metody walki z oznakami starzenia

Zmarszczki i najskuteczniejsze metody walki z oznakami starzenia
Ocena

Zmarszczki jest to kłopot, który niewątpliwie spędza sen z powiek. Nie powodują w nas bowiem żadnej euforii a każda pani marzy, by nigdy nie pojawiły się na jej twarzy.

To, że z czasem każdy z nas się zestarzeje jest nieodwracalnym procesem zapisanym w genach. Jednak taką sytuacje można znacznie opóźnić. Mamy bowiem do dyspozycji całą gamę produktów oraz zabiegów, które pozwolą odwlec ten straszny moment w czasie. istotne jest by na wczesnym etapie podjąć walkę oraz zadbać o potrzeby swojej cery. By uzyskać widoczne efekty należy dbać o nią od wczesnych młodych lat.

Zmarszczki

Pierwsze zmarszczki występują około 25-30 roku życia i najczęściej są to zmarszczki mimiczne, które tworzą się [w skutek|na skutek} codziennych grymasów twarzy. Mogą wystąpić zmarszczki na czole, a także kurze łapki pod oczami. Zmarszczki są widocznym proces starzenia się ludzkiego organizmu. Najprościej mawiać są to złamania struktur skóry oraz ubytki włókien elastylowych czy kolagenowych, które dla skóry stanowią podtrzymujący ją szkielet. Może być ona dobrze napięta i jędrna. Z biegiem czasu w skórze zaczyna brakować także kolagenu typu I a zastępuje go kolagen typu III. Zmarszczki powstają ponadto w skutek czynników genetycznych, promieniowania UV, chorób, nieodpowiedniej diety lub nieodpowiedniej pielęgnacji. Na fenotyp skóry składa się mnóstwo elementów. W głównej mierze to genetyka, która odpowiada za skład, jakość oraz ilość elastyny. Najgroźniejszym wrogiem młodej i świetlistej cery jest jednak grawitacja i płynący czas. Z czasem nasza mimika zanika.

Rodzaje zmarszczek

Zmarszczki dzieli się przez wzgląd na obszar występowania jak również przyczyny powstawania. Najbardziej widoczne są wiadomo te pojawiające się na twarzy. Warto jednak wagę przywiązywać także do tych na dłoniach czy szyi.

Zmarszczki mimiczne

Występują na twarzy między 35-30 rokiem życia jako pierwsze. Tworzą się w skutek ruchów twarzy, które mają duży wpływ na jej wyraz. Powstają na skutek ruchów brwi, uśmiechania się oraz mrużenia oczu. Im częściej się szeroko uśmiechamy tym większa możliwość że na naszej twarzy pojawią się oznaki starzenia. By odwlec w czasie ten proces warto zadbać o odpowiednie nawilżenie skóryoraz stosować skuteczne produkty przeciwzmarszczkowe, które zapobiegną utrwalaniu się zmarszczek mimicznych.

Zmarszczki statyczne

Tworzą się jako następstwo oraz utrwalenie zmarszczek mimicznych i sennych. Uwidocznione wraz z wiekiemoraz procesem starzenia organizmu. Na skórze w miejscu powstania zmarszczek dostrzegale są również przebarwienia. Do walki z tym rodzajem zmarszczek świetne okazują się wszelakie preparaty o złuszczającym oraz regenerującym działaniu, najlepiej by w składzie zawierały kwasy AHA, BHA oraz retinol.

Zmarszczki senne

Powstają one podczas snu na skutek ugniatania skóry o poduszkę, wraz z wiekiem utrwalają się.

Zmarszczki posłoneczne

Jest to odmiana zmarszczek statycznych. Występują najczęściej u osób ze słonecznym uszkodzeniem skóry, a więc na skutek promieniowania UV (tak samo UVA, UVB jak i solarium)

Zmarszczki starcze

Pojawiają się z wiekiem na skutek zmian we włóknach łącznotkankowych. Włókna sprężyste poddane są destrukcji, a kolagen typu I zastępuje kolagen typu III

Sposoby na zmarszczki

Kremy

Należy od młodych lat stosować odpowiednią pielęgnacje. Po 30 roku życia organizm wytwarza znacznie mniej odżywczych substancji, a skóra zatraca pierwotną jędrność oraz elastyczność. Samo nawilżanie kremami już nie wystarcza. odpowiednie przeciwzmarszczkowe kremy działają o wiele lepiej ponieważ regenerują, odżywiają oraz dostarczają wilgoci skórze.

Serum

Serum jest to preparat o znacznie silniejszym działaniu. Ma on cenne odżywcze składniki o działaniu odmładzającym, odświeżającym i pielęgnacyjnym. Co ważne w swoim składzie posiada również ekstrakty roślinne, proteiny ioraz} mieszankę witamin. Serum spłyca zmarszczki, zwiększa elastyczność oraz poprawia owal twarzy.

Tabletki z kwasem hialuronowym

Tabletki z kwasem hialuronowym i kolagen kiedy przyjmuje ię je w odpowiedni sposób potrafią dać efekt porównywalny z chirurgicznymi zabiegami. To jasne iż za ich przyczyną nie można wprowadzić korekty nosa lub zwiększyć kontur ust. Aktualnie najwięcej zabiegów przy pomocy kwasu hialuronowego wykonuje się w celu redukcji zmarszczek, a z tym kłopotem tabletki radzą sobie świetnie.

Zmarszczki

Lifting u chirurga plastycznego

Zalecany przede wszystkim kobietom, których zmarszczki są widoczne. Poprawia się nim owal twarzy, gdyż wraz z wiekiem traci on jędrność. Zabieg wykonywany jest wyłącznie w odpowiedniej klinice, pod narkozą przez chirurga plastycznego. Czas trwania to kilka godzin.

Botoks

To wstrzyknięcie pod skórę toksyny botulinowej w celu spłycenia i niwelacji zmarszczek.

Najlepsze tabletki na zmarszczki >> ZOBACZ