Kolagen

Niedobór kolagenu w ludzkim organizmie i jego skutki

Niedobór kolagenu w ludzkim organizmie i jego skutki
Ocena

Pierwsza rzecz jaka przychodzi na myśl przy słowie kolagen to głównie zmarszczki jak również starzenie organizmu. To jednak nieco błędne myślenie, ponieważ kolagen jest jednym z najważniejszych białek w ludzkim organizmie. Odpowiada za funkcjonowanie niemalże każdej z tkanek.

Tabletki z kwasem hialuronowym

Białko to pojawia się w organizmie niemal wszystkich kręgowców stanowiąc równocześnie fragment budulcowy tkanki łącznej. Te jakże sprężyste włókna wpływają na funkcjonowanie wszystkich narządów wewnętrznych. Dodatkowo mają ogromne znaczenie dla układu kostnego a także zdrowia oczu. Kolagen jest niezbędny człowiekowi przez całe życie. Należy jednak wiedzieć iż podlega nieustannym procesom odbudowy, przebudowy oraz odnowy. Włókna kolagenowe mają bardzo dużą odporność na zgniecenia. Wraz z wiekiem produkcja kolagenu znacząco spada aż do sytuacji gdy zostaje całkowicie zablokowana. Następuje to ok. 70 roku życia.

Tabletki na stawy

Zbyt małe pokłady kolagenu w organizmie wnoszą za sobą poważne konsekwencje. Niedobór powiązany jest z występowaniem pierwszych zmarszczek oraz utratą owalu twarzy. Utrata włókien kolagenowych jest jednak procesem nieuniknionym, jednak można skutecznie opóźnić go w czasie. Na rynku pojawił szereg suplementów diety posiadających czystą postać kolagenu, który genialni wchłaniany jest przez ludzki organizm. Kolagen w proszku zyskał wielką popularność, a jego regularne przyjmowanie ma wpływ na spłycenie zmarszczek. Odbudowuje i tworzy komórki chrząstki stawowej a także innych tkanek. Suplementacja kolagenowa wpływa również na kondycje włosów a także redukcję cellulitu.