Naturalny kolagen. Nowe oblicze pielęgnacji skóry! Blogerki go kochają!

Naturalny kolagen. Nowe oblicze pielęgnacji skóry! Blogerki go kochają!
Ocena

Tak doceniany nie tylko w medycynie ale również w branży kosmetycznej kolagen to zgodnie z encyklopedyczną definicją nazwa białka włóknistej strukturze, które stanowi jeden z głównych składników ludzkiego i zwierzęcego organizmu. Jest odpowiedzialny za elastyczność, jędrność i maksymalne nawilżanie tkanki skórnej a także odbudowę jej komórek.

Z czasem organizm ludzki traci umiejętność samoistnego produkowania kolagenu w tkankach. Jego ubytki wywołują zmniejszenie się elastyczności skóry oraz pojawienie się pierwszych zmarszczek. Braki w włóknach kolagenowych są także rezultatem większości chorób oraz przeciążenia organizmu.  Żeby zatrzymać proces utraty kolagenu oraz w celu uzupełnienia jego braków na rynku branży kosmetycznej dostępne są w sprzedaży preparaty zawierające kolagen zwierzęcego bądź roślinnego pochodzenia zbliżonego swoją budową do kolagenu człowieka. Ważne odkrycie polskich naukowców, którym udało się otrzymać najbardziej aktywny kolagen z białka ryb morskich pozwolił na stworzenie preparatów kosmetycznych skutecznie hamujących proces starzenia się skóry. Kuracja przy jego zastosowaniu zapewnia bardzo zadowalające oraz bardzo szybkie efekty.

Na rynku branży kosmetycznej oferowanych jest dużo preparatów, których podstawę stanowi pozyskiwany z ryb kolagen. Należą do nich między innymi tabletki na zmarszczki. Zawarty w nich kolagen wchłaniany zostaje w jelicie i ponieważ nie przechodzi procesu metabolizmu ani nie jest wydalany praktycznie cała jego zawartość zostaje przyswojona przez organizm. Aktywny kolagen w krótkim czasie uzupełnia powstałe braki i od razu poprawia stan tkanki skórnej hamując proces starzenia. Polecany przez specjalistów w zakresie kosmetologii aktywny kolagen na skórę może również stanowić zawartość kremów oraz balsamów. Naturalny kolagen do twarzy w kremie wzbogacony jest dodatkowo o inne czynne składniki, które w połączeniu mają bardzo dobry wpływ na kondycję skóry wzmacniając jej elastyczność i spłycając już zauważalne zarówno zmarszczki mimiczne jak i te będące efekt starzenia się. Obok przyjmowania produktów , które zawierają białko kolagenowe warto dodatkowo zadbać o specjalną dietę.

naturalny kolagen

Spożywanie odpowiednich produktów bogatych nie wyłącznie w białko włókniste ale ponadto w witaminy z grupy C, A , E oraz siarkę, które wspierają struktury kolagenowe można również w nieco mniej spektakularny sposób porównując do preparatów z aktywnym kolagenem poprawić stan skóry i przyhamować proces starzenia się. Dieta bogata w naturalny kolagen opiera się przede wszystkim na spożywaniu białka rybiego, którego struktura najbardziej zbliżona jest do ludzkiej. Warto do swojej codziennej diety wprowadzić galaretki rybne i świeże ryby. Oczekiwane rezultaty można także uzyskać częściej spożywając galarety mięsne czy owocowe. Zawarte w nich białko kolagenowe w nieco mniejszym stopniu przyswajalne jest niż kolagen pozyskiwany z ryb ale również uzupełnia jego braki w naszym organizmie. Dla wsparcia struktur włókien kolagenowych dodatkowo należy sięgać po warzywa i owoce o zwiększonej obecności witaminy C takie jak na przykład żurawina, cytrusy i chili, witaminy A, którą znajdziemy w marchewce, burakach i dyni oraz spożywać migdały, orzechy czy oleje roślinne bogate w witaminę E.

Gdzie znajdziemy naturalny kolagen?

Kolagen jest rodzajem białka o strukturze włóknistej, które stanowi budulec w większości tkanek organizmu człowieka. Charakteryzuje się wzmożoną w porównaniu do innych białek rozciągliwością i wynosi niemal siedemdziesiąt procent białka zawartego w skórze. Organizm nasz do mniej więcej dwudziestego piątego roku życia ma samoistną zdolność produkcji kolagenu. Jednak z upływem czasu ta zdolność zanika i zaczynają powstawać jego pierwsze braki. Ubytki kolagenu w organizmie to nie wyłącznie powód zmniejszenia się elastyczności skóry i pojawiania się zmarszczek ale także gorszego funkcjonowania układu kostno stawowego.  Dla utrzymania jak najlepszej kondycji włókien kolagenowych a co jest z tym związane zahamowania starzenia się można już przy pierwszych symptomach ubytku wykorzystywać preparaty oraz suplementy z zawartością w składzie aktywnego białka kolagenowego a nawet zmienić dotychczasowe nawyki dietetyczne.

Skuteczną kuracją w uzupełnianiu ubytków białka kolagenowego jest dieta bogata w kolagen. Dotychczasowe posiłki można bez problemu wzbogacić o produkty żywnościowe , które zawierają w swoim składzie kolagen pochodzenia roślinnego bądź zwierzęcego. Należą do nich między innymi świeże ryby jak również galarety wieprzowe, wołowe i roślinne. Dla wzmocnienia włókien kolagenowych warto również sięgać po produkty , które charakteryzują się dużą zawartością witamin z grupy C,A i E takie jak dla przykładu żurawina, owoce cytrusowe, chili, marchew, buraki, dynia, migdały, orzechy oraz oleje roślinne. Kolagen w żywności doskonale wchłaniany jest przez organizm i przy niewielkich ubytkach może zapewnić nawet niezłe rezultaty. Niektórzy producenci produktów żywnościowych wiedząc jak ważny jest odpowiedni poziom kolagenu w organizmie proponują produkty wzbogacone o ten rodzaj aktywnego białka. W sprzedaży dostępna jest między innymi mineralna woda z kolagenem.

naturalny kolagen

W uzupełnianiu ubytków w włóknach kolagenowych w organizmie doskonale poradzić się mogą suplementy diety. W ofercie sprzedaży polecane jest dużo tego rodzaju produktów o zawartości kolagenu roślinnego bądź zwierzęcego pochodzenia. Jednak dla osiągnięcia jak najlepszych efektów warto zdecydować się na wybór suplementów z zawartością aktywnego kolagenu pozyskiwanego z białka ryb morskich. Dla dodatkowego zagwarantowania skuteczności w zarówno uzupełnieniu istniejących braków kolagenu jak również wzmocnieniu włókien białka kolagenowego tego rodzaju preparaty powinny być wzbogacone witaminami z grup A,C i E. W związku z tym, że spektakularną skuteczność w odbudowie włókien kolagenowych w tkankach zapewnia aktywne białko kolagenowe pozyskiwane z ryb morskich najlepiej zdecydować się na kurację z ich wykorzystaniem. Naturalny kolagen rybi występować może w różnych postaciach. Ciekawą ofertę stanowi kolagen do picia. Płynna forma białka kolagenowego jest przyswajalna prawie w stu procentach i już po kilkunastu godzinach od spożycia może uzupełnić istniejące w tkance skórnej braki. Kolagen do picia nie ma smaku i można go dodawać zarówno do wody lub soków jak również koktajli na bazie owoców. Dla zwiększenia skuteczności można go zażywać w połączeniu z innymi płynnymi preparatami o wysokiej zawartości witaminy C.

Naturalny kolagen >> ZOBACZ