kosmetyki z kwasem hialuronowym

Kosmetyki z kwasem hialuronowym dlaczego powinnaś ich używać?

Kosmetyki z kwasem hialuronowym dlaczego powinnaś ich używać?
Ocena

Kwas hialuronowy w formie sodowej soli to podstawowy składnik występujący w ludzkim organizmie. Jego największe ilości znajdują się głównie w tkance skórnej, w mazi okalającej stawy, a także w ciele szklistym oka. Kwas hialuronowy w kosmetyce ze względu na swoje niezwykłe właściwości ma szerokie zastosowanie oraz cieszy się olbrzymim zainteresowaniem.

Kwas hialuronowy w kosmetykach

Kluczowym zadaniem omawianego produktu jest gromadzenie w komórkach tkanek cząsteczek wody. Właśnie ze względu na tę właściwość od prawidłowego poziomu kwasu zależy kondycja naszej skóry. Nie każdy wie, że codziennie około trzydzieści procent kluczowej dla naszego organizmu substancji ulega rozpadowi. Organizm samoczynnie uzupełnia ubytek cząstek kwasu hialuronowego. Nie mniej jednak z upływem lat ta zdolność zanika i pojawiają się ich niedobory w obrębie całego organizmu rozpoczynające proces starzenia się. Celem uzupełnienia braków kwasu hialuronowego i zachowania odpowiedniego nawilżenia skóry naukowcy z branży kosmetycznej polecają stosowanie produktów z jego zawartością. Kwas hialuronowy przeznaczony do celów kosmetycznych ma różne źródła pozyskiwania. Na polskim rynku jeszcze do niedawna można było dostać jedynie produkty zawierające kwas wytwarzany z tkanek zwierzęcych. Lecz ze względu na ryzyko wystąpienia odczynów alergicznych na rynku pojawiły się preparaty z kwasem hialuronowym pozyskiwanym ze szczepu bakterii Sterotoccous EQui. Kosmetyki z kwasem hialuronowym.

kosmetyki z kwasem hialuronowym

Kosmetyki z kwasem hialuronowym, którego źródło stanowią bakterie charakteryzuje duża skuteczność, którą potwierdzają nie tylko wiele badań naukowych ale także osoby, które poddały się kuracji z ich zastosowaniem. Mają zastosowanie nie tylko w postaci kremów, bądź doustnych tabletek ale również w salonach kosmetyki estetycznej, gdzie preparaty wstrzykiwane są odpowiednio w skórę w celu wypełnienia bądź wygładzenia zmarszczek, poprawienia kształtu twarzy a nawet korekty i wypełnienia ust. Takie zabiegi ze względu na powolny rozkład kwasu hialuronowego w organizmie nie gwarantują trwałych efektów. Efekty zabiegów typy odmładzających utrzymają się w zależności od jakości zastosowanego preparatu jak również miejsca wypełnienia średnio od sześciu nawet do dwunastu miesięcy.

Doskonałe efekty gwarantują obok kosmetyki estetycznej również tabletki z kwasem hialuronowym. Kuracja już po pierwszych miesiącach stosowania przynosi bezinwazyjne i długo utrzymujące się efekty. Znajdujący się w produkcie kwas ciągle uzupełnia brak cząsteczek co co doskonale poprawia nawilżenie tkanki skórnej. Specjaliści w dziedzinie kosmetyki polecają również kwas hialuronowy krem do codziennego stosowania. Efekty takiej kuracji zwiększają dodatkowo inne aktywne składniki które wchodzą w skład kremów. Tak jak w przypadku tabletek znajdujący się w kremie kwas hialuronowy w naturalny sposób nawadnia tkankę skórną skuteczne poprawiając jej kondycję i hamując proces jej starzenia. Nie mniej jednak, aby kuracja dała dobry efekt warto sięgać po produkty, w których znajduje się wysokiej jakości kwas dostępny na dzisiejszym rynku.

Zobacz także >> Witaminy na włosy. Nowa moda czy skuteczny suplement?

Lewoskrętna witamina C – Sprawdź czy warto ją stosować!

Kwas askorbinowy znany pod nazwą witaminy C to bardzo istotny w funkcjonowaniu ludzkiego organizmu związek chemiczny. Zazwyczaj zażywanie witaminy C kojarzymy z funkcjami leczniczymi nie wiedząc, że oprócz wspierania organizmu w poprawnym funkcjonowaniu, to jako jeden z utleniaczy usuwa również wolne rodniki tym samym zatrzymując dzięki temu proces starzenia się skóry i ochrania ją przed negatywnym wpływem promieni UV. Ponadto jej udział pobudza organizm do produkcji białka kolagenowego, które odpowiada za elastyczność i jędrność naszej skóry.  Nasz organizm nie ma samoistnej zdolności produkowania witaminy C. Dostarczamy mu jej wraz ze spożywanym jedzeniem. W przypadku dostarczania niedostatecznej ilości kwasu askorbinowego zawartego w żywności także lekarze jak również specjaliści z rynku branży kosmetycznej zalecają stosowanie produktów w formie suplementów diety o jego zwiększonej zwartości.

Kwas askorbinowy może występować w dwóch postaciach – prawo oraz lewoskrętnej. W zależności od tej formy witamina C może działać z różną skutecznością oraz różnić się profilem farmakokinetycznym Obecnie na rynku branży kosmetycznej olbrzymim zainteresowaniem cieszy się kwas lewoskrętny. Lewoskrętna witamina C przez swoje właściwości jest składnikiem wielu produktów zalecanych do stosowania w kuracji przeciw zmarszczkowej. Jak potwierdzają przeprowadzone przez naukowców badania kliniczne głównie ta postać kwasu askorbinowego w najskuteczniejszy sposób wpływa na syntezę kolagenu oraz elastyny, naturalnych substancji występujących w naszym organizmie o właściwościach rozciągliwości. Co więcej witamina C lewoskrętna ma właściwości delikatnie złuszczające co w efekcie nie tylko pomaga w natychmiastowym zlikwidowaniu obumarłego naskórka i odpowiedniego przygotowania skóry do wchłaniania aktywnych składników znajdujących się w preparatach kosmetycznych ale również zmniejsza piegi jak i rozjaśnia skórę. Kosmetyki z kwasem hialuronowym.

kosmetyki z kwasem hialuronowym

Ponieważ kwas l-askorbinowy wnika jedynie do wierzchniej warstwy skóry warto stosować produkty, w których witamina C jest zamknięta w liposomach, to dodatkowo gwarantuje bardziej skuteczną jej wniknięcie w głąb skóry a co się z tym wiąże dobrze hamuje proces starzenia o wiele dłużej pozwalając cieszyć się młodością i urodą. Na obecnym rynku kosmetycznym lewoskrętna witamina C to zawartość nie tylko dobrej jakości kremów i żelów przeciwstarzeniowych. Kwas l-askorbinowy znaleźć można również w wielu suplementach diety. Kuracja z ich udziałem ma zdecydowanie szersze spektrum oddziaływania ponieważ dostarczana do organizmu w ten sposób witamina zdecydowanie szybciej i skuteczniej rozchodzi się do wszystkich tkanek regulując zarówno naszą kondycję tkanki skórnej a także odpowiednie działanie poszczególnych organów. Firmy oferują w sprzedaży produkty o przedłużonym uwalnianiu się z nich witaminy C to dodatkowo wspomaga procesy biosyntezy, jakie zachodzą w organizmie nawet w porze nocnej.

Kosmetyki z kwasem hialuronowym >> ZOBACZ