kolagen właściwości

Kolagen właściwości niezwykłego białka młodości

Kolagen właściwości niezwykłego białka młodości
Ocena

Określenie kolagen wywodzi się od greckiego słowa kollo, a oznacza klej. Kolagen jest białkiem występującym w organizmie jak również niezbędną substancją dla wielu organów.Największa jej ilość występuje w skórze, dalej w kościach, zębach, mięśniach, paznokciach oraz włosach.

To niezbędny element kiedy oczekujemy by nasze ciało utrzymało swoją młodość jeszcze przez wiele lat. Jest odpowiedzialny za elastyczność i jędrność skóry. Kolagen nazwany jest też białkiem młodości, ze względu na swoje cenne właściwości. To niezwykle popularny składnik kosmetyków stworzonych do pielęgnacji. Powoduje, że skóra staje się jędrna, a nasze organy i kości działają jak powinny. Z upływem lat wydzielanie kolagenu znacznie spada, przez co skóra zaczyna wiotczeć, na twarzy powstają zmarszczki, paznokcie robią się kruchsze, a włosy zaczynaja wypadać.

Kolagen właściwości

Naturalna substancja

Z wiekiem, w chwili gdy produkcja kolagenu zdecydowanie maleje zauważyć możemy pierwsze objawy starzenia. Wiele czynników przyspiesza ten proces, a samemu możemy je ograniczyć, należą do nich:

Palenie tytoniu

Ekspozycja na promieniowanie słoneczne

Dieta bogata w cukier

Badania naukowe potwierdziły iż, choroby związane z kolagenem są częstym wynikiem wad genetycznych, a nazbyt małe spożycie produktów obfitych w kolagen powoduje jeszcze większe niedobory żywieniowe. Mają one kolosalny wpływ na produkcje włókien kolagenowych w organizmie.

Kolagen po co?

Kolagen chroni narządy wewnętrzne takie jak wątroba, bądź żołądek, okrywając je warstwą ochronną. Zapewnia skórze nieustanny proces odnowy komórkowej jak również duże nawilżenie, które zapewnia jej elastyczność i jędrność. W układzie odpornościowym ochrania przed ingerencją toksyn i drobnoustrojów. Kolagen stanowi znacznie więcej niż połowę białek w skórze dlatego więc ma tak duży wpływ na kondycje i wygląd.

Formy kolagenu

Kolagen to białko występujące tylko u ludzi i zwierząt ale także paru gatunków ryb. Do wyboru mamy kilka rodzai kolagenu. Do odzwierzęcych zaliczamy wołowy i wieprzowy. Oba wykorzystywane w przemyśle farmaceutycznym, medycznym oraz kosmetycznym.
Kolagen morski pobierany jest jak wskazuje nazwa z ryb. To najlepiej wchłaniany przez ludzki organizm rodzaj kolagenu. Produkt ten genialnie wpłynie na stan naszej skóryponieważ cząsteczki wchłaniają się o wiele prościej od zwierzęcego.

Kolagen zastosowanie

Kolagen ma bardzo mnogie zastosowanie pod spodem lista najpopularniejszych z nich:

Pomaga w leczeniu trądziku

Niweluje zmarszczki

Zmiękcza naskórek

Spłyca zmarszczki

Poprawia pigmentacje

Przywraca skórze dawną jędrność

Ujędrnia skórę

Starzenie się skóry a kolagen

U osób młodych kolagen jest wytwarzany regularnie i ulega nieustannej wymianie. Naprawia więc stale uszkodzone tkanki. Z biegiem czasu organizm zatraca zdolności do wytwarzania włókien kolagenowych. Powoduje to znacznie większe umieranie komórek kolagenu, niż tych wyprodukowanych. Około 25 roku życia proce ten się rozpoczyna.

Kolagen właściwości

Kolagen nie jedno ma imię

Kolagenowe produkty świetnie sprawdzają się w pielęgnacji nie tylko twarzy, ale również całego ciała. Szczególnie potrzebne u osób po zabiegach medycyny estetycznej czy operacjach chirurgicznych. Kolagen odszukać możemy w wielu preparatach kremach, balsamach, odżywkach do włosów. Możemy stosować je od razu na skórę. Należy jednak pamiętać ,że zewnętrzna pielęgnacja kolagenem nie dostarczy go do wnętrza organizmu. To niezwykle ważne dla naszego zdrowia jak również wyglądu. Tak więc by dostrzec jak najlepsze rezultaty kuracji kolagenowej trzeba zastosować go od wewnątrz. Na rynku mamy bowiem szeroka gamę tabletek z kolagenem lub kolagenu sproszkowanego do picia.

PremiumCollagen5000 Najlepszy kolagen morski

naturalny kolagen morski

 

PremiumCollagen5000 to suplement diety który zalecają internauci. Skierowany dla osób, które chcą w jak najlepszy sposób zadbać o stan swojej skóry, włosów a także paznokci. W składzie tego suplementu znajdziesz najwyższej jakości kolagen,uzyskiwany z ryb morskich oraz witaminę C. Efektownie redukuje blizny będące pozostałościami po trądziku.

Najlepszy kolagen morski >> ZOBACZ