dieta na piękne włosy

Dieta na piękne włosy o tych sposobach pielęgnacji warto wiedzieć

Dieta na piękne włosy o tych sposobach pielęgnacji warto wiedzieć
Ocena

Włosy stanowią atrybut każdej dbającej o swój wizerunek kobiety, jednak by funkcja ta była spełniona musza być piękne i zadbane. Wbrew pozorom osiągnięcie efektu pięknych włosów nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać.

Rzecz jasna duży wpływ na włosy a także ich kondycję ma nie tylko stosowanie odpowiednich kosmetyków i odpowiednia pielęgnacja, ale co najważniejsze dieta oraz dostarczanie odpowiednich składników odżywczych. Witaminy na włosy warto dostarczać każdego dnia do organizmu przez dietę. Każda z pań marzy o burzy pięknych oraz zdrowych włosów, jednak często wypadanie okazuje się dużym problem. Wypadanie włosów stanowi częstszy zmartwieniem wśród kobiet. Wzmocnienie włosów należy rozpocząć od wewnątrz, ponieważ zewnętrzna troska o nie, bardzo często okazuje się nie do końca odpowiednia.

Dieta na piękne włosy

Przyczyny wpadania włosów

Wród licznych przyczyn związanych z osłabieniem a w rezultacie wypadaniem włosów należy wymienić:

Stres

Choroby np.: tarczyca

Choroby skóry

Okres ciąży, a także czas po porodzie

Zabiegi fryzjerskie osłabiające włosy

Nieodpowiednia dieta

Przede wszystkim warto postawić na dietę, bogatą w minerały i witaminy, w szczególności te, które wpływają na włosy. Warto wspomnieć, że bardzo ważna jest biotyna, to ten pierwiastek jest odpowiedzialny za stan włosów, w sytuacji gdy pojawiają się niedobory może to skutkować nadmiernym wypadaniem i ogólnym złym stanem włosów. Warto zatem jeść zielona warzywa, czy też jaja kurze, których żółtka posiadają duże pokłady tego pierwiastka. Bardzo istotne jest też żelazo, którego brak może między innymi skutkować utratą oraz osłabieniem włosów. Jeżeli chodzi o uzupełnienie tego pierwiastka, to trzeba spożywać mięso a także buraki czerwone, które są źródłem żelaza. Nie można zapomnieć także, że podstawową funkcję budulcową w organizmie stanowi białko. Ma on wpływ również na włosy. Jeśli w diecie jest wystarczająco, to włosy są wówczas zdrowe, grube i gęste. Genialnym źródłem białka jest chude białe mięso, oraz kurze jaja.

Dieta na piękne włosy

Należy powiedzieć też o dobroczynnym oddziaływaniu nie tylko na włosy, ale również na cały organizm kwasów Omega 3, to one mają ogromną moc i nie tylko powodują zmniejszenie wypadania włosów, ale i również powodują, że są one bardziej nawilżone, elastyczne. Dzięki temu włosy są zdrowsze i pięknie wyglądają. Kwasy Omega 3 w dużych ilościach występują w tłustych rybach morskich, oraz w żółtkach kurzych jaj. Doskonałym sposobem na to, aby dostarczyć nie tylko tych kwasów, ale również witamin jest systematyczne spożywanie tranu. Dieta na piękne włosy może być nie tylko pyszna, ale i bardzo korzystna dla całego organizmu, a nawet i poprawę samopoczucia, to właśnie dlatego warto wprowadzić niektóre nawyki żywieniowe a także produkty do codziennej diety.

Hair Care Panda wegańskie witaminy na włosy

hair care panda

 

 

Hair Care Panda to wegańskie witaminy na włosy w przepysznej formie malinowych żelek. Niezwykła formuła VEGAN Biotin Complex zrobi twoje włosy zdrowymi a także pięknymi jak nigdy wcześniej! Co istotne produkt jest w 100 % wegański , pozbawiony żelatyny, nie testowany na zwierzętach, a także pozbawiony alergenów.

 

Wegańskie żelki na włosy >> ZOBACZ